Velomed Gabinet Stomatologiczny.
Zajmujemy się kompleksowym leczeniem i dbaniem o zdrowie jamy ustnej. Nasz wykwalifikowany zespół specjalistów może Państwu zaoferować najwyższy poziom wykonania zabiegów z zakresu protetyki, ortodoncji, endodoncji oraz chirurgii stomatologicznej, stomatologii zachowawczej i estetycznej. Wszystkie zabiegi są oparte o najnowocześniejsze światowe technologie i techniki dentystyczne oraz są wykonywane na materiałach i urządzeniach wiodących i najlepszych marek sprzętu medycznego.

Zakres Usług Stomatologicznych

Stomatologia
Zachowawcza i estetyczna

Ortodoncja
Aparaty stałe i ruchome

Profilaktyka

Endodoncja

Chirurgia
Stomatologiczna

Cennik usług w naszym gabinecie.
Zapraszamy do zapoznania się z cennikiem naszych usług stomatologicznych.

Jeżeli lista zabiegów nie zawiera usługi, którą są Państwo zainteresowani prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy, postaramy się jak najszybciej i jak najpełniej udzielić wszelkich informacji. Do każdego zabiegu podchodzimy indywidualnie w związku z tym najlepszą oceną planowanych prac i możliwości rozwiązania wszelkich problemów stomatologicznych jest bezpośrednia wizyta i konsultacja w naszym gabinecie dentystycznym.

W celu zapoznania się z cennikiem kliknij na link  –>

Zapoznaj się z opisami usług stomatologicznych jakie Cię interesują.

Protetyka stomatologiczna

Protetyka stomatologiczna to dział stomatologii poświęcony odtwarzaniu warunków zgryzowych po utracie zębów naturalnych lub po ich masywnym uszkodzeniu. W protetyce wyróżniamy uzupełnienia protetyczne stałe (nie dające się usunąć z ust), ruchome lub kombinowane (protezy ruchome połączone z uzupełnieniami stałymi za pomocą zasuw, zatrzasków, rygli lub koron teleskopowych).

Do uzupełnień protetycznych ruchomych zalicza się m.in. protezy akrylowe, protezy szkieletowe (na podbudowie metalowej), protezy nylonowe lub acetalowe, a do stałych wszelkie uzupełnienia ceramiczne – korony i mosty (porcelana na podbudowie metalowej lub bezmetalowej – bardziej estetyczne).

Nowoczesna protetyka stomatologiczna daje nam możliwości i różne skuteczne rozwiązania zdobycia pięknego uśmiechu. Statystyki podają, że przeciętny dorosły ma niekompletne uzębienie. Brak jednego zęba, czy kilku stanowi poważny problem estetyczny (nie można bez skrępowania uśmiechać się i rozmawiać) oraz medyczny. Ubytki uzębienia powodują, że pozostałe zęby są bardziej obciążone, przesuwają się i pochylają, powodując naprężenia i zmiany w rozkładających się siłach żucia. Z upływem czasu braki w uzębieniu zakłócają funkcje żucia, powodując zmiany patologiczne w stawach skroniowo-żuchwowych.

Naszym Pacjentom oferujemy szeroka gamę usług protetycznych, dobieranych oczywiście do indywidualnych potrzeb:

 • korony porcelanowe na podbudowie z metalu lub Cerkonu;
 • korony porcelanowe na implantach;
 • licówki porcelanowe;
 • protezy nylonowe;
 • protezy szkieletowe zatrzaskowe;
 • most adhezyjny;
 • inne uzupełnienia protetyczne indywidualnie dobrane do potrzeb danej osoby.

Stomatologia dziecięca

Pedodoncja jest działem stomatologii zajmujący się profilaktyką oraz leczeniem zębów dzieci i młodzieży.

Głównym naciskiem jest zapobieganie powstawaniu problemów w obrębie jamy ustnej, aniżeli samo leczenie, dlatego też bardzo ważne jest, aby kontrola uzębienia maluszka była prowadzona już od najmłodszych lat, celem wykluczenia potencjalnych problemów.

Czym zajmuje się pedodoncja?

 • leczenie zębów mlecznych
 • leczenie niedojrzałych zębów stałych
 • leczenie chorób jamy ustnej
 • leczenie wad zgryzu
 • ząbkowanie
 • zaburzenia ząbkowania
 • profilaktyka próchnicy
 • nauka prawidłowej higieny jamy ustnej

Endodoncja

Leczenie endodontyczne (kanałowe) zęba polega na dokładnym usunięciu z jego wnętrza, czyli komory i kanałów, zmienionej zapalnie lub martwej miazgi oraz wypełnienie tej przestrzeni na stałe materiałem leczniczym. W naszym gabinecie w sposób wyjątkowy traktujemy endodoncję, która jest jedną z najtrudniejszych dziedzin współczesnej stomatologii.

Cały czas dążymy do tego, żeby być na bieżąco ze wszystkimi nowościami w tej dziedzinie. Dzięki temu skutecznie radzimy sobie ze wszystkimi problemami naszych Pacjentów. Zawsze kierujemy się zasadą, że każdy przeleczony kanałowo ząb to lepsze rozwiązanie niż jego usunięcie i zastąpienie go implantem, mostem lub protezą ruchomą. Usunięcie zęba traktujemy jako ostateczność.

Aby osiągnąć najlepsze rezultaty stosujemy najnowsze techniki leczenia oraz wysokiej klasy sprzęt diagnostyczny i zabiegowy (endometr, radiowizjografię, urządzenia do wypełniania kanałów, urządzenia do maszynowego opracowywania kanałów, lupy stomatologiczne). Każdy zabieg przeprowadzamy izolując leczony ząb, stosujemy wyłącznie jednorazowe i sterylne narzędzia, co w ogranicza niebezpieczeństwo przypadkowego złamania narzędzia w kanale i w 100% eliminuje zakażenia krzyżowe. Do ostatecznego wypełnienia kanałów stosujemy m.in. system termoplastycznej gutaperki oraz metody ultradźwiękowe zapewniające wysoką szczelność i trwałość wypełnienia.

Cały proces leczenia jest archiwizowany w postaci zdjęć RVG, które stanowią integralną część dokumentacji medycznej. To wszystko w połączeniu z naszym doświadczeniem gwarantuje Państwu bezpieczeństwo i skuteczność leczenia endodontycznego przeprowadzonego w naszej klinice.